SEKTÖRLER

Bilişim Sektörü / EğitimGörüntülenme Sayısı 45

Tüzyev - Mozaik Eğitim Kurumları

Firmaya Mesaj Gönder

Sosyal Medya'da Paylaş

Firma Galeri

Firma Hakkında

Türkiye’mizin parlak geleceğini garanti altına alabilmek için en büyük zenginlik kaynağımız olan Üstün Potansiyelli / Zekalı ve Yetenekli çocuklarımızın her alanda eğitim ihtiyaçlarını karşılamak ve bu amaç doğrultusunda da; Akademik çalışmalar yapmak ve bu alanda akademisyenlerimizin uluslararası bilirkişi düzeyine yükselmesini sağlamak, öğrencilerimiz için Çalışan Bir kurumuz.

Örgün ya da zenginleştirme; eğitim programları düzenleyerek, onların lider, çevreye ve insanlığa duyarlı, Atatürk ilkelerine ve inkılaplarına bağlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak en büyük amacımızdır.

Eğitmenlerimizin, en çağdaş yöntemler ile eğitilmesini sağlayarak bu alanda eğitmen kaynaklarının oluşmasına katkıda bulunmak, bakanlık, Tübitak, AB vb. kanallar yardımı ile projeler yaparak ulusal bazda, alan konusunda standartları oluşturmak çalışmalarımızın odak noktasında yer alır.

Tüzyev Vakfı Mozaik Eğitim Kurumları Olarak, Kariyer Merkezleri yardımı ile öğrencilerimizin kariyer planlamalarına destek sağlamak, yeni ölçüm araçları ile kaynakları ve materyalleri yaygınlaştırmak, ailelerin ve öğrencilerin ihtiyaç duydukları konularda rehberlik hizmeti sağlamak,ihtiyaç duyulan konular ile ilgili bilinçlendirmek üzere koferanslar ve eğitimler düzenlemek, tüm alanlar için sürekli gelişmeyi ve kalite standartlarını garanti altına alabilecek altyapı sistemlerini oluşturmak çalışma esaslarımızın rehberidir.

Firma Hizmet Tecrübesi

TÜZYEV, üstün potansiyelli çocuklara ihtiyaç duydukları ve kendilerini geliştirebilecekleri özel eğitimi sunmak amacıyla, uluslararası standartlarda bir eğitim programı vermeyi amaçlar. Uluslararası kabul görmüş testler yardımıyla, üstün yetenekli oldukları tespit edilen çocuklara, 3 yaşından itibaren, zenginleştirilmiş özel programlar ile hem örgün eğitim verilir hem de hafta sonu ve yaz programları aracılığı ile ilgi alanlarına yönelik destek sağlanır.

TÜZYEV uluslararası geçerliliği olan testler yardımıyla üstün potansiyelli oldukları belirlenen çocuklar için farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş özel programlar sunmaktadır. Üstün potansiyelli çocukların potansiyellerini geliştirmeye yardımcı olacak programlarımız dışında TÜZYEV Mozaik Eğitim Kurumları’nda anaokul, ilkokul ve ortaokul seviyesinde örgün eğitimler verilmektedir.

Bugüne kadar merkezimiz tarafından binlerce çocuğa tarama testleri yapılmış, bu testler neticesinde üstün zekalı oldukları belirlenen 10.000’e yakın öğrenciye özel eğitim verilmiştir. Bugün gelinen noktada, Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Eğitim ve Gelişim Vakfı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgi Eğitim Kültür Vakfı, Yeditepe Üniversitesi, Georgia Üniversitesi Torrance Yaratıcılık Merkezi, Stanford Üniversitesi, Iowa Üniversitesi ve Co Collage Üniversitesi ile gerçekleştirilen iş birliği sayesinde ülkemizin üstün potansiyelli çocuklarına en geniş kapsamlı eğitim olanaklarını veren kurum haline gelmiştir.

TÜZYEV’in temel amaçlarından biri de velileri konuyla ilgili bilinçlendirmek üzere konferanslar ve eğitimler düzenlemek, eğitmenlerin en çağdaş yöntemlerle kendilerini geliştirmelerini sağlamak ve bu alandaki yetkinliklerini artırmak, yapılan akademik çalışmalar ile bu alanda uluslararası bir düzeye ulaşmak ve tüm bunların doğrultusunda ülkemizdeki üstün yetenekli çocukların keşfedilerek Atatürk ilkelerine ve inkılaplarına bağlı, lider, çevreye ve insanlığa duyarlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Harita

Yorum Yap


Bu Firmaya Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorum Yapan Siz Olabilirsiniz. Yorum Yap